Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

İstanbul’da Hatay Günleri’nde MKÜ Standı Ziyaretçi Akınına Uğradı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbullular tarafından yoğun ilgi gören ve bu yıl III’sü düzenlenen “İstanbul Hatay Günleri” başladığı günden son güne kadar karnaval havasında geçti. “Barış ve Hoşgörü şehri Hatay”: Medeniyetlere ev sahipliği yapmış, dünyanın göz bebeği sayılabilecek İstanbul’da tarihiyle, el sanatlarıyla, kültürüyle, turizmiyle, doğal güzellikleriyle, yemekleriyle, beldeleriyle ve de en önemlisi yüreği sevgi dolu insanlarıyla tüm dünyaya barış ve kardeşlik mesajı verdi. İstanbul’da Hatay Günleri’ne gösterilen ilgiden dolayı Hatay her yönüyle bundan sonraki yıllarda da İstanbullularla buluşacak.

İstanbul Hatay Günleri’nde Mustafa Kemal Üniversitesi de stant açarak tanıtım faaliyetleri yürüttü. MKÜ standı İstanbul’da yaşayan ve farklı değerleri paylaşan insanlar tarafından ziyaretçi akınına uğradı. Binlerce İstanbullunun yakın ilgi gösterdiği MKÜ standını, başta Adalet Bakanı Sadullah Ergin olmak üzere Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Antakya İlçe ve belde belediye başkanları ziyaret etti.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin’e MKÜ standını ziyareti sırasında kristal plaket hediye edildi. Adalet Bakanı Ergin kendisine gösterilen ilgiden memnun kaldığını ifade ederek Mustafa Kemal Üniversitesi’nin başarısı için çaba sarf edeceklerini söyledi. Ayrıca “İstanbul Hatay Günleri” için de açıklamalarda bulunan Ergin, ”Fuarımıza yoğun bir ilgi var. Her şey çok güzel. Mekanlara sığmıyoruz. İnşallah bundan sonraki fuarları daha büyük mekanlarda düzenleriz. Hatay kadim bir medeniyetin mirasçısı, daha iyilerine layık. Elimizden geldiğince Hatay’ı tüm dünyaya tanıtma gayreti içerisinde olacağız.” şeklinde konuştu.

2-7 Nisan tarihleri arasında düzenlenen “İstanbul Hatay Günleri” için MKÜ standına ziyaret gerçekleştiren Hatay ilçe ve belde belediye başkanlarının ortak görüşü ise şehrin ve Mustafa Kemal Üniversitesi’nin markalaşması konusunda önemli katkılar sağlayan başarılı bir fuar organizasyonu olduğu yönündeydi. 7 Nisan’da sona eren Feshane’deki “İstanbul Hatay Günleri” hem İstanbulluları hem de fuarda stant açan Antakyalıları fazlasıyla memnun etti.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul’da Hatay Günleri’nde MKÜ Standı Ziyaretçi Akınına Uğradı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir