İzmir Hatay Günlerinde Hassa Standına İlgi Göz Dolduruyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

18-22 Eylül tarihleri arasında devam eden İzmir’de 3.Hatay Günlerinde ürün zenginliği ve yoğun ziyaretçi bakımından Hassa Standı dikkat çekiyor.

Hassa’nın kültürünü ve ürünlerini İzmir’e taşıyan Hassa Kaymakamlığı ve Hassa Belediye standı, ürün zenginliği bakımından ziyaretçi akınına uğruyor.

İkram ve tanıtımın ağırlıklı olduğu stantta ilçeye özgü ürünler tanıtılarak, misafirlere ikram ediliyor. Fuara gelen ziyaretçiler, Hassa’nın ürün zenginliğiyle karşılaşmanın sevincini yaşıyor.

Konuklara; Kuru üzüm, kesme, bayram kömbesi, pekmezköpüğü, Çardak suyu, taze üzüm, alıç, melengiç ve melengiç kahvesi ikram edilerek, doğal zeytinyağı hediye ediliyor.

Volkanik arazide yetişen zeytinlerden elde edilen zeytinyağı, özel ambalajıyla beğeni kazanıyor.

Yanardağ volkanlarının soğuması sonucu oluşan, bazalt kayalıklar arasında kendiliğinden yetişen yabani zeytinlerin aşılanması sonucunda elde edilen zeytinlerden üretilen zeytinyağı, tamamen yüzde yüz doğal özelliğini taşıyor. Organik olması nedeniyle ilgi odağı olan zeytinyağı adeta kapışılıyor.

Kayalar arasında kendiliğinden yetişen zeytinlere budamanın harici hiçbir tarım faaliyetinin ve zirai mücadelesinin yapılmadığı bilinmektedir. Hassa’da toplam 34 bin dekar alanda tarımı yapılan ve köylü halka dağıtılan zeytinlerden elde edilen yağlar, organik ürünler arasında yerini alıyor

Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş renkli kişiliğini İzmir’de de konuşturuyor. Belediye Başkanları ve ziyaretçilerle beraber davul zurna eşliğinde halay çekerek fuara renk katıyor.

Hassa Belediye Başkanı Mehmet Karataş yaptığı açıklamada;

“İzmir Hatay Günlerinde İlçemizi en güzel şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Burada,kültürel değerlerimizi ve ürün zenginliğimiz sergiliyoruz.  Ürün zenginliğimiz ve ziyaretçi yoğunluğumuz bizleri memnun ediyor. Organik ürünlerimize ilgi gayet mükemmel. İzmir’deki bütün hemşerilerimizi standımıza bekliyoruz. “dedi.

Fotoğraf Galerisi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İzmir Hatay Günlerinde Hassa Standına İlgi Göz Dolduruyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.