Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Kırıkhan Müftüsü Mekki Solmaz’ın Tayini Çıktı!

Kırıkhan Müftüsü Mekki Solmaz’ın Tayini Çıktı!
178 okunma
02 Haziran 2020 - 17:04

İlçemizin başarılı idarecilerinden Müftü Mekki Solmaz’ın tayini İslahiye’ye çıktı.

Bugüne kadar ilçede başarılı bir performans gösteren İlçe Müftüsü Mekki Solmaz’ın tayini İslahiye ilçe Müftülüğüne çıktı. Kırıkhan İlçe Müftülüğüne ise Kahramanmaraş Pazarcık Müftüsü Ahmet Sevinç atandı. Müftü Mekki Solmaz’ın Temmuz ayı içerisinde  ilçeden ayrılması bekleniliyor.

YENİ KIRIKHAN MÜFTÜSÜ AHMET SEVİNÇ KİMDİR?

Yeni Kırıkhan Müftüsü Ahmet Sevinç, 1970 yılında  Kilis’te dünyaya geldi. Orta ve lise öğrenimini imam-hatip lisesinde, Yüksek öğrenimini ise Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. 1989 Yılında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde imam-hatip olarak memuriyet hayatına başladı.

2003 yılında Iğdır’da Murakıplık görevi yaptı.  2003-2005 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı Erzurum Ömer Nasuhi Bilmen İhtisas Merkezinde ihtisas eğitimini aldı. 2005 yılında kısa süreli Bilecik-Pazaryeri İlçe Vaizliği görevini yaptı. 2005 yılında Erzurum İli Narman İlçesinde İlçe Müftülüğü görevine başladı. 2008-2013 Yılları arasında Gaziantep-Araban İlçesinde İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.

23.09.2013 tarihi itibari ile ilçemizdeki görevine başladı. İlçe müftümüz arapça bilmektedir. Yüksek lisans öğrenimini Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Ana Bilim Dalından tamamladı. Gaziantep Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Ana Bilim Dalı’nda Doktora yapmaktadır. İlçe Müftümüz evli ve iki çocuk babasıdır.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.