Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Kur’an Kursu öğrencilerini spor buluşturdu..

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kırıkhan ilçesinde Kur’an Kursu öğrencileri, Yaz Okulu Spor etkinliklerinde bir araya geldi.
Diyanet İşleri Başkanlığı, Yaz Kur’an kurslarına katılan çocukların çeşitli eğlencelerle, güzel vakit geçirerek tatil havasında Kur’an-ı Kerim öğrenmelerini sağlamak, sporu sevdirmek ve boş vakitlerini spor yaparak değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzaladığı protokol gereği, Kırıkhan İlçe Müftülüğü ve İlçe Spor Müdürlüğü işbirliği ile Yaz Kur’an Kurslarına kayıt yapan öğrencilerden  etkinliklerde çocuklara futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, badminton, satranç gibi spor dallarının öğretilmesi için Kırıkhan ilçe stadyumunda start verildi.

Yapılan işbirliğiyle ilgili bir konuşma yapan Kırıkhan Gençlik ve Spor Müdürü Bestami GÜNDÜZ, genel anlamda yaz okulları ile ilgili bilgiler verdi.
Kırıkhan Müftüsü Mekki SOLMAZ ise şu açıklamalarda bulundu;

“Sevgili gençler, eğitim- öğretim döneminde çok yoruldunuz. Bir hafta tatilden sonra tekrar eğitime başladınız. Öncelikle karnelerinizdeki başarılardan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bu başarılarınızın devamını diliyorum. Bu başarılarınızdan dolayı en güzel tatili hak ettiniz ve sizi en güzel bir şekilde dinlendirmemiz gerekir. Ama dinlendirirken de sizleri eğitmemiz gerekir. Boşa geçirecek vaktimiz yoktur. Sizler yarının doktorları, mühendisleri, avukatları, öğretmenleri ve belki de kaymakam ve müftüleri olacaksınız. Zamanın ne kadar çabuk geçtiğinin farkında bile olamayacaksınız. Sizler bizim geleceğimiz için çok kıymetlisiniz. Sizlerin eğitimleri çok önemli, eğitilirken de sizlerin mutlulukları çok önemlidir. İnsanların insanlara ve topluma faydalı olması için zamanını boşa harcamaması ve bu bağlamda çok şey öğrenmesi lazımdır. Bunun farkında olarak çok ama çok çalışmanız gerekiyor. O yüzden sevgili çocuklar mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim bizlere her şeyi gösteriyor. Onun içinde muhteşem bir ilahi mesaj var. Nasıl mutlu olacağız, veren elin alan elden üstün olduğu, komşusu açken tok yatanın bizden olmadığı, sevginin, saygının huzurun ve de barışın olduğu o ilahi mesajı bütün yüreğimizde hissedeceğiz. Bundan dolayıdır ki Yaz Kur’an kursları ve onunla beraber tertip ettiğimiz yaz okulları çok önemlidir.

Yaz okullarında kardeşliği öğreneceksiniz, sevgiyi öğreneceksiniz, paylaşmayı öğreneceksiniz, barışın ve huzurlu ortamı öğreneceksiniz. Bunun için sizlerin Kur’an ahlakıyla ahlaklanmanız, sevgiyi, saygıyı, kardeşliği öncelikle içinizde yaşamanız gerekiyor. Bundan dolayı sizlere çok güveniyoruz. Sizlerin çok başarılı olmasını istiyoruz, iyi bir doktor, iyi bir mühendis, iyi bir öğretmen olacaksınız ve bunlardan daha önemlisi iyi bir insan olacaksınız. Herkese faydanız olacak. Sizler bu topluma ışık saçacaksınız. Bu yüzden sizden çok şey bekliyoruz. Sizleri çok seviyoruz, ben ilçe müftünüz ve bir ağabeyiniz olarak sizlerin çok mutlu olup, çok iyi yetişmenizi ve Türkiye Cumhuriyetini çok iyi temsil etmenizi istiyorum. Maddi ve manevi değerlerle bir bütün olmanızı çok istiyorum, sizleri kutluyorum. Ramazan ayının bereketinden bereketlenmenizi diliyor, ömür boyu başarılarınızın devamını Mevla’mdan niyaz ediyorum.”

Kur’an Kursu öğrencilerinin Yaz Spor Okullarına başlaması dolayısıyla yapılan törene Kırıkhan Müftüsü Mekki SOLMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal TURAN, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bestami GÜNDÜZ, Kırıkhan Müftülüğü Şube Müdürü Halil AKTAŞ, cami imam hatipleri, Kur’an Kursu öğreticileri, veliler ve öğrenciler katıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kur’an Kursu öğrencilerini spor buluşturdu..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir