Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Mahallelinin çöp isyanına kulak tıkanıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arsuz Belediyesi yıllardanberi çöpünü yerleşim merkezine yakın Arpaçiftlik Akdeniz Mahallesi’ne döküyor.
Mahalle sakinlerinin senelerdir yaptıkları başvurular, o belediyeden o belediyeye havale edilerek atlatılıyor. Üstelik eskiden sadece Arsuz Belediyesi çöpünü bu mahalleye dökerken şimdi, Gökmeydan, Akçalı, Madenli, Üçgüllük, Gözcüler köyleri ve Askeriye de çöpünü aynı mahalleye döküyorlar.

Arsuz Belediyesi Arpaçiftlik Akdeniz Mahallesine sadece çöp dökmüyor, vidanjör getirilen foseptik artıklarını da aynı bölgeye boşaltıyor. Çöp artıklarından çevreye yayılan mikroplar, mahalleleri tedirgin ediyor. Bu sırada Arsuz’da inekler çiçek hastalığı nedeni ile ölüyor. Hasta inekler, belediye tarafından gömülüyor ve gömülen alan kireçleniyor. Köylülerle görüşmemizde son bir ay içinde bu şekilde 100 tane inek gömüldüğü bilgisine ulaştık. Arpaçiftlik Akdeniz Mahallesi sakinleri, inek ölümleriyle yakın çevreye çöp dökülmesinin ilişkili olması konusunda kaygılılar.

çöplük çöplük2

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mahallelinin çöp isyanına kulak tıkanıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir