Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Pak Tavukçuluğa ödül

Pak Tavukçuluğa ödül
217 okunma
17 Mart 2020 - 10:07

Türkiye´de tavukçuluk sektörünün en eski firmalarından olan Pak Tavuk, Mudurnu Piliç’e ödül.

Pak Tavuk Mudurnu piliç İstanbul Ticaret Odası tarafından 65. Yıl anısına Türkiye Ekonomisine güç kattığı için ödüle layık görüldü.

Pak Tavuk Suriyelilere ilk geldiklerinden bu yana Hatay Yardımlaşma Derneği vasıtasıyla bölgemizde bulunan ihtiyaç sahiplerine de desteğini esirgememişti.

Bizlerde başta Pak Tavuk Yönetim Kurulu Başkanı Zuhal Daştan başta olmak üzere tüm Pak tavuk çalışanlarını tebrik ediyoruz.

Pak Tavuk tarihçesi

Pak Tavuk Şirketi, 1955 yılında piliç tavuğu kesmek ve satmak amacıyla İstanbul Söğütlüçeşme Türkiye’de kurulmuştur.

Köylerden canlı tavuk elde etmek her zaman mümkün olmadığından, 1971 yılına kadar Samandıra İstanbul’da Türkiye’de bir kuluçkahane ve damızlık çiftlikleri inşa edilmiştir. 

Bu, Pak Tavuk için modern broyler kuluçkalık yumurta üretiminin başlangıcıydı.1972 yılına kadar, Türkiye’deki kendi damızlık çiftliklerinde Hybro broyler kuluçkalık yumurta ve günlük civciv üretmek için, Euribrid Company, Hollanda’dan broyler damızlık civcivler ithal edildi.1974 yılında Samandıra, İstanbul’da kendi 4 ton / saat kapasiteli yem fabrikamızda kendi tavuk yemlerimizi üretmeye başladık.Önümüzdeki yıllarda yeni ve modern broyler damızlık çiftlikleri, bir kuluçkahane ve yem fabrikası inşa edilmiştir. 

Bugün milyonlarca Ross 308 broyler kuluçkalık yumurtadan gurur duyuyoruz ve Türkiye’de broyler günlük civcivleri satıyoruz ve piliç kuluçkalık yumurtaları ve broyler günlük civcivleri 24 ülkeye ihraç ediyoruz. 

Broyler kuluçkalık yumurtaları hava veya kamyon ile ihraç edilmektedir.Pak Tavuk Company, Sakarya, Sogutlu’da bulunan kendi yem fabrikasında broyler damızlık yemi, broyler yemi, geviş getiren yemi üretiyor.Hedef, kalitenin önemini göz önünde bulundurarak her yıl güvenli adımlarla üretimi arttırmaktır.

2019 yılında Türkiye’nin en büyük broyler kuluçkalık yumurta ihracatçısı oldu.
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.