Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Payas’ta “Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi” programı düzenlendi

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AGD Payas Temsilciliği tarafından Selim Şahin Konferans salonunda düzenlenen “Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi” programına çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran-ı Kerim Tilaveti ,ilahiler, şiirler ve duaların okunup Kudüs’ü anlatan sinevizyon gösterisinin izletildiği etkinlikte, Siyer’i Nebi yarışmasında dereceye giren yarışmacılara ödülleri verildi.

Gecede konuşan AGD Payas Temsilciliği Başkanı Hüseyin Güllebağtur, yaptığı konuşmada, Kabe’nin yeryüzündeki bütün Müslümanların kıblesi ve Mekke’nin şehirlerin anası olduğunu vurgulayarak şehrin fethinin önemini özellikle genç nesle her yıl tekrar tekrar hatırlatmak gerektiğine inandıklarını belirtti.  Mescid-i Aksa’nın ilk kıbleleri, Kudüs’ün de Mekke’den sonra yeryüzündeki en eski şehir olduğuna dikkat çeken Güllebağtur, şunları söyledi:

“Kudüs etrafı bereketlendirilmiş topraklardır. Peygamberler şehridir. İstanbul’u, Diyarbakır’ı, Kudüs’ü,
Mekke’yi birbirine bağlayan ruh fetih ruhudur. Bugün Kudüs işgal altındadır. 100 yıllık bir işgal var ve bu işgalin devam ediyor oluşu canımızı yakıyor. Filistin’in işgal altında oluşu, Suriye’deki iç savaşın bitmemiş oluşu, Yemen, Arakan ve diğer İslam coğrafyasındaki gelişmeler canımızı yakıyor. Bütün bu işgallerin, çatışma ortamının, sebebi en başta İslam coğrafyasının parçalanmışlığıdır. Bu parçalanmışlık üzerimizdeki sorumluluğu daha da artırıyor. Genç nesiller mutlaka fetih kavramını anlamalı, fetih ve işgal arasındaki farkı bilmeli, fetih aşkıyla yaşamalıdır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Payas’ta “Mekke’nin ve Kudüs’ün Fethi” programı düzenlendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir