Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Silikon Cephe Nerede Kullanılır?

Silikon Cephe Nerede Kullanılır?
86 okunma
14 Ocak 2020 - 9:41

Tam isim olarak strüktüel silikon cephe inşaat sektöründe önemli bir yere sahiptir. Camın ışıltısını ve kullanım kolaylığını vurgulayan, farklı bir giydirme sistemidir. Dışarıdan bakıldığı zaman güzide, hoş bir tasarımı vardır; alüminyum profili saklar. Bu sebeple tümüyle cam bir görüntü yansıtmaz.

 Nitekim silikon cephe sisteminde, ısının camlar aracılığı ile yansıması sağlanır.

 Ayrıca cam panellerinin arasına silikon çekilmediğinden, daha şık bir görünüm vermektedir. Yapılara prestijli, şaşalı bir tavır eklemekle beraber, ofisleri daha usullü göstermektedir. Bununla beraber, zengin cephe görünümünü taşıyan ender sistemlerdendir.

 Silikon Cephe Nerelerde Kullanılır? Silikon Cephe Kullanım Alanları

 Silikon cephenin kullanım alanı oldukça zengindir. Prestijli şirketlerden, kamusal alanlara kadar her ayarı konutta işlev görür. Günümüz İstanbul’unda, gökdelenlerin çoğu silikon cephe kullanmaktadır. Elbette bunun sebebi yalnızca hoş bir tasarım sunduğundan kaynaklanmaz. Aynı zamanda istenilen bir ambalaja da sahiptir. Bu ambalajı anlatmak gerekirse; kullanım kolaylığı içeren, alçıpan panellere sahip olduğunu söylemek yeterlidir.

 Bir diğer artısı ise, kullanılan paneller arasında gölge oluşturmamasıdır.

 Silikon Cephe Hakkında Teknik Ekmeler

 – Silikon cephe, görünen profilde 54 mm boyutlara sahiptir. Bu onun alan doldurmada daha işlevsel bir duruş sergilemesini sağlar.

 – Sistemde ters profiller değişkendir ve kondens kanal niteliklidirler.

 – Su tahliyesinin sürdürülmesi oldukça kolaydır; zira kondens kanallar aracı olur.

 – Sistemin büyük artılarından bir diğer ise, kaliteli çelikten üretilmiş olmasıdır.

 – Camlar imâl edilirken seçici ve iş gören hammaddeler tercih edilir. Bunlardan bilinenleri alüminyumdur.

 Silikon cephenin, altyapısında oluşan teknik özellikler bunlardır. Bu sistemin, binalara kattığı ekstralar elbette ayrı tartışma konusu iken, yazılan ekstralar da oldukça avantajlıdır. Nitekim cephe sistemleri içerisinde pek çok yapı, silikon cepheyi destekler. Çünkü silikon cephe günümüz teknolojisine yatkın bir matematiği işler.

 Silkon Cephe Nerede Satılır?

 Silikon Cepheyi ithal etmenin birkaç yolu vardır. Fakat öncelikle taşınacak malzemeye göre, belirlenen inşaatın hâli saptanmalıdır. Çünkü her konut silikon cepheyi münasip değildir ve temini gereksiz olabilir. Şu hâlde, silikon cepheyi toptancılardan getirtmeden önce, detaylı bir tedarik lazımdır.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.