Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kurul Toplantısı Antakya’da Yapıldı

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kurul Toplantısı Antakya’da Yapıldı
98 okunma
29 Nisan 2013 - 13:25

   SAVAŞ: Antakya’da Akciğerlerinize Doldurduğunuz Sevgi, Barış Ve    Kardeşlik Ortamını Gittiğiniz İllerde Yaymanız En Büyük Temennimiz

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu’nun 6.yönetim kurulu toplantısı Antakya Belediyesi’nin ev sahipliğinde şehrimizde gerçekleştirildi.

Muhtarlar Konfederasyonu her ay yönetim kurulu toplantılarını bir ilde gerçekleştirerek hem toplantının yapıldığı ili daha iyi tanıma ve hem de muhtarların içinde bulunduğu sorunların konuşulması ve nelerin yapılması gerektiği konularını değerlendirme imkânı buldu.

Türkiye’nin 81 ilinden gelen konfederasyona bağlı muhtarlar, 27-28 Nisan tarihlerinde 2 gün boyunca Antakya Belediyesi ve Hatay Muhtarlar Derneği’nce şehrimizde ağırlandı.

Pazar günü Antakya Semt Pazarı Kompleksi’nde gerçekleşen toplantıya, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, CHP Hatay Milletvekilleri Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz, İskenderun Belediye Başkanı Dr.Yusuf Civelek, Kırıkhan Belediye Başkanı Murat Sakman, Ovakent Belediye Başkanı Abdulşükür Mert, MHP Merkez İlçe Başkanı Fedai Yücedal, Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Sosyal Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Çaparali ve Halil İbrahim Yelkaya, konfederasyona bağlı muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katılım gösterdi.

Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü toplantıda yaptığı açıklamada; “ Türk’ü, Kürdü, Müslümanı, Alevisi, Sunisi ile yaşayan, barış kentimize hoş geldiniz. Sizleri burada ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Bizlere desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Doç.Dr.Lütfü Savaş’a çok teşekkür ediyoruz. Dernek olarak gece gündüz ortaya koyduğumuz azim ve mücadele bizleri hedefe ulaştıran sebeplerdir. Bu alanda emeği geçen, desteğini esirgemeyen, çalışan tüm dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz, Antakya Semt Pazarı Kompleksi’nde gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmasında, muhtarların hiç bir siyasi irade içerisinde kalmadan, halkın seçtiği demokratik toplumlar olduğunu belirtti. Örgütlenmenin önemine değinen Akdeniz, ülkede tek ses ve güçlü bir sivil toplum kuruluşu olmak için tüm muhtarların birlikte hareket etmesi gerektiğini kaydetti. Akdeniz, muhtarların yaptıkları hizmetler noktasında da çok fazla fedakâr davrandıklarının altını çizdi. Konfederasyon Başkanı Hüseyin Akdeniz, ev sahipliğinden ötürü Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü’ye teşekkür etti.

İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek toplantıda yaptığı konuşmada; “ Muhtarlarımız halkımızın en gönlünden kopup gelen ilk seçilmişlerdir. Yerel yönetimler güçlendikçe demokrasi daha da güçlenir kök salar. Burada Türkiye’nin her tarafından gelen değerli muhtarlarımız var. Bu buluşmayı gerçekleştirenleri gönülden tebrik ediyorum. Güç olup, el ele verelim, şehrimizi daha güzel yarınlara hep birlikte hazırlayalım.” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise, Türkiye’de demokratikleşme adına birçok adımların atıldığını, bunlardan birinin de muhtarların örgütlenmesiyle sağlandığını söyledi. Savaş, “ 8500 yıllık tarihi geçmişi olan, 23 medeniyetten 13’üne ev sahipliği yapmış Antakya halkı adına hepinize hoş geldiniz diyorum. Maneviyat şahıslarımız olan Habib-i Neccar Hazretleri, Hz. Hızır, Hz.Musa, Beyazıt Bestami Hazretleri, Şeyh Ahmet Kuseyri hazretleri ve Aziz Petrus adına hoş geldiniz diyorum. Yine mitoloji adına Apollon ve Defne adına hoş geldiniz diyorum. Bu şehir gerçketen kadim bir şehir. 3 semavi dine çeşitli etnik kökenlere, mezheplere ev sahipliği yapan barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti. Bu özelliklerinden dolayı yüzyıllar boyunca sadece sevgi üretmiş bir şehir. Burada sizleri ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Konfederasyon Başkanımız Sayın Hüseyin Akdeniz’in nezdinde tüm muhtarlarımıza ve değerli misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Sizlerden isteğimiz ve temennimiz burada derin bir nefes alınız. Akciğerlerinize doldurduğunuz bu sevgi, barış ve kardeşlik ortamını gittiğiniz illerde herkese yayınız.” dedi.

Toplantı da konuşan CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl ise yaptığı açıklamada, “ Protokoldeki en üstteki kişi en sade seçmen ve vatandaştır. Çünkü milletvekillerini, belediye başkanlarını ve muhtarları sade seçmen vatandaşlar seçer. Türkiye’nin her yöresinden gelen konfederasyon üyelerine, muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Şehrimize ayrı bir değer kattınız. Seçilmişlerin içerisinde tek siyasi kimliği olmayan muhtarlarımızdır. Muhtarlarımızı önemsiyoruz ve daha fazla önemsenmesini istiyoruz. Bu değerli buluşmaya emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.

Buluşmada Başkan Savaş adına bir de sürpriz yaşandı. Toplantıya Kayseri’nin Develi ilçesinden katılım gösteren Develi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Ganioğlu, daha önce Develi ilçesinde doktor olarak başarılı hizmetler veren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a, aynı zamanda ev sahipliğinden ötürü Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü’ye birer teşekkür plaketi sundu.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ta buluşmada, Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz’e, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü’ye, Kayseri Develi Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Ganioğlu’na ve yönetim kurulu üyesi Ergün Koçer’e birer tablo sundu.

Toplantının ardından Antakya Belediyesi’nce Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu üyesi muhtarlara ve katılımcılara Antakya Belediyesi Semt Pazarı Kompleksi’nde öğle yemeği ikram edildi.

Fotograf Galerisi

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.