Medya Grubu olarak 30. yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden Vardılar Medya Grubu, Dijital Televizyon sektörüne Hatay Vatan TV YouTube kanalıyla giriş yaptı. Abone olmak için tıklayın

Tuzla Heyetin’den HAYAD’a Ziyaret

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’dan gelen heyette İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı Haci Bayram Zengin, Tuzla Belediye Başkan Danışmanı Dr. Mehmet Metin, Tuzla Belediyesi Fen İşleri Müdürü İsmail Çolak, Fen İşleri Yardımcısı Bilal Çalışıcı bugün HAYAD’ı ziyaret ettiler.

İstanbul İl Sağlık Müdür Yardımcısı ve Tuzla Belediyesi heyeti HAYAD Merkezinde incelemelerde bulundular. Ziyarette HAYAD Başkanı Sait Karataş ve HAYAD yöneticileri heyete eşlik etti.

Ziyarette HAYAD Merkezinde bulunana rehabilitasyon merkezi, mobil fırın ve yatakhane hakkında bilgiler veren HAYAD Sözcüsü Rahmi Vardı, HAYAD olarak günlük ortalama 6000 ekmek üretiyoruz ve bu ürettiğimiz bu ekmekleri sadece Kırıkhan değil çevrede bulunan ilçelere de mahalle temsilcilerimiz tarafından dağıtılıyor, rehabilitasyon merkezimizde günlük ortalama olarak 150 – 200 civarı hastaya ücretsiz olarak bakıp yine ücretsiz olarak ilaçlarını veriyoruz.” dedi.

HAYAD KIŞ SEZONU İÇİN HAZIRLIKLARINA DEVAM EDİYOR

Tuzla Belediyesi ve Sabancı Üniversitesi HAYAD’a 2 TIR yatak gönderdi. Tuzla Belediyesi ve Sabancı Üniversitesinden gelen yardım tırları Hatay Yardımlaşma Derneği depolarına ulaştı.

Yardımlar ile ilgili konuşan HAYAD Yöneticisi, Kırıkhan’da sayıları 30 bine yaklaşan Suriyeli muhacirler için çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. Kış dönemi için yaptığımız görüşmeler ve çalışmalar sonucunda yatak, battaniye ve kilim yardımları merkezime gelmeye başladı. Geçtiğimiz kış çok büyük sıkıntılar çeken Suriyeli muhacirlerin bu yıl yine aynı sıkıntıları yaşamamaları için çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor” dedi.

Hatay Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Sözcüsü Rahmi Vardı; Biz HAYAD olarak Kırıkhan’da 1 yıldır çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızda bize her zaman destek olan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Belediye Başkan Danışmanı Dr. Mehmet Metin ve tüm Tuzla Belediyesi çalışanlarına, yardımla bulunan herkese yardımlarından dolayı Hatay Yardımlaşma Derneği olarak teşekkür ediyoruz” dedi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Tuzla Heyetin’den HAYAD’a Ziyaret

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir