Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Uzaktan Eğitimde Birinci Yarıyıl Bugün Sona Eriyor

Uzaktan Eğitimde Birinci Yarıyıl Bugün Sona Eriyor
26 okunma
22 Ocak 2021 - 11:31

Okullarda uzaktan eğitimle geçen birinci yarıyıl tamamlanıyor. 18 milyon öğrenci üç haftalık tatile giriyor. Bu yıl okullarda yarıyıl tatili de 25 Ocak’ta başlayacak ve üç hafta sürecek. İlkokul ve ortaokul öğrencileri karnelerini dijital ortamda alacak. Lise öğrencileri ise ilk dönem karne almayacak.

Salgın, eğitim ve öğretimi baştan aşağıya etkiledi. Dersler televizyondan ya da dijital ortamlardan takip edildi. Artık ilk dönemin sonuna gelindi, bu dönem sınav yapılmadı.

OKULLARDA YÜZ YÜZE EĞİTİM ERTELENDİ

Bakanlığın aldığı karara göre; uzaktan eğitim 22 Ocak’a kadar uzatılırken 25 Ocak’ta başlayacak olan yarıyıl tatili üç hafta olacak.

İLKOKULLARDA SINAV OLMAYACAK

İlkokullarda sınav yapılmayacak, İlkokul ve ortaokullarda karne notlarını ders etkinliklerine katılım belirleyecek. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir.

İller arası hareketliliğin azaltılması amacıyla sadece ortaöğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabileceklerdir.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin karneleri dijital ortamda erişime açılacak. Liselere ilk dönem karne yok. Lise öğrencilerinin birinci döneme ilişkin sınavları, salgının seyri göz önünde bulundurularak 15 Şubat’tan sonra yapılacak. Birinci döneme ilişkin karne notları, sınavların tamamlanmasından sonra verileceği için lise öğrencilerine karne dağıtılmayacak.

YARI YIL TATİLİ ÜÇ HAFTA OLACAK

Bu sene 25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak olan yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil de eklendi. Böylece öğrenciler üç hafta tatil yapacak. Okullarda yüz yüze eğitime ikinci dönemin başında yani 15 Şubat’ta geçilmesi planlanıyor. Ancak yüz yüze eğitim kararını salgının seyri ve ortaya çıkan tablo belirleyecek.

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.