Vatandaş ve Askerler Yangın İçin Seferber Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dörtyol’da çıkan orman yangınını söndürmek için Devletimiz tüm imkanlarını seferber ederken, vatandaşlar ve askelerimiz de yangını söndürmek için top yekün mücadele ettiler.

Orman Yangınında görüldü ki, Türk milletinin tüm etnik yapısıyla en kötü günde birbirine kenetlenerek, kötü günleri hep birlikte aşmak için mücadele etmesi Kuvay-i Milliye ruhu, birlik ve beraberlik ruhunun tüm yurtta olduğu gibi Dörtyol’da dimdik yaşadığını tüm dünyaya gösterdi.

Akdeniz bölgesinde yaşanan yangınlarda Devlet, Millet el ele verirken, evinde yoğurt yapan teyzelerimiz ayran yapılması için bidon bidon yoğurt gönderdi. Gençlerimiz motorlarla yardım malzemelerini taşıdı. Çiftçilerimiz ilaç makinaları ve Bahçe sulama tankerleri ile havuzlara ve arazözlere su takviyesi yaptı. Kimileri yemek pişirip gönderdi, Kimileri dolabındaki bir şişe soğuk suyu alana taşıdı. Kimileri 5 litrelik pet şişelere doldurdukları suları omuzlarına ve ellerine alarak yangın alanına taşıdı. Tüm STK ve kurumlarımız üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalıştı. Sabahlara kadar yangını söndürmek için mücadele ettiler. Tüm dünyaya “Biz birlikte daha çok güçlüyüz” mesajını verdiler.

MSB 160 Asker Görevlendirdi

Milli Savunma Bakanlığı, Hatay Valiliğinin talebi üzerine Dörtyol ilçesi ormanlık alanda başlayan yangına müdahale etmek üzere 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında görev yapan 160 askeri personeli yangını söndürmeye yardım etmesi için görevlendirdi.

Vali Doğan Askerlere Kolaylıklar Diledi

Vali Doğan, Dörtyol Kuzuculu Orman Yangını bölgesindeki söndürme çalışmalarına destek için gelen 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Alpaslan Kılınç ve Tugay personellerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Yangından etkilenen değerli hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizle, Orman yangınlarının kısa sürede kontrol altına alınması için uykusuz kalan, canı pahasına yangını söndürmek için emek veren tüm orman işçilerimize, itfaiye görevlilerimize, uçak ve helikopterlerde görev alan kahramanlarımıza, itfaiye hortumlarını sırtlayan kadınlarımıza, abilerimize, kardeşlerimize, görevlilere su ve ayran yetiştiren kardeşlerimize, tankerlerini traktörleriyle yangın alanına seferber eden, itfaiye araçlarına su takviyesi yapan, havuzları ve sulama göletlerini taşıma su ile dolduran isimsiz kahramanlarımıza, yangınları söndürmeye çalışırken yaralanan isimsiz gazilerimize ve yardımlarını esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza minnet dolu duygularımızla teşekkür ediyoruz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Vatandaş ve Askerler Yangın İçin Seferber Oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.