Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Uzun Süreli Kermesler Esnafa Zarar Veriyor

Uzun Süreli Kermesler Esnafa Zarar Veriyor
27 okunma
19 Nisan 2013 - 9:41

Kırıkhan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Cesur, ‘Uzun süreli kermesler amacından çıkıp esnafımıza zarar veriyor.” dedi.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Cesur, Merkez Ulu Camii önünde açılan kermeslere değinerek, “Hayır amacıyla açılan kermeslerin uzun süre açık tutulması esnafımızı olumsuz yönde etkiliyor.

Son zamanlarda ekonomik darboğaz ile uğraşan ve vergi yükü altında ezilen esnafımız, çek ve senedini ödeyebilmek amacıyla işini kredi kartlarıyla veya hatta bankalardan çektiği krediler ile yürütmekte iken, açılan kermeslerin çok uzun süre tutulması, bunun yanı sıra bir çarşı pazar gibi her türlü eşyanın satılması esnafımızı zora sokuyor.

Bu hem kermesi amacından çıkartıyor, hem de vergi kaybına yol açıyor. Çarşıdaki esnafımız; kira, vergi, su-elektrik parası, bağ-kur,  ssk gibi paraları ödemek için çırpınırken, kermeslerin hiçbir ödeme zorunluluğu olmadan günlerce açık tutulmasının ekonomimize ve esnafımıza ne kadar zarar verdiğini düşünmek gerekir. Yetkililerin uzun süreli kermeslere izin vermemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Bizler, hayır yapılmasına, yardım yapılmasına karşı değiliz ama, bir taraftan hayır yapalım derken, diğer taraftan haksız rekabetle esnafa zarar vermenin de günah olduğunu düşünüyoruz.
Bu konuda esnaflarımızdan bizlere çok şikayetler geliyor. Bizlerde buradan yetkililerimize seslenerek  esnafı düşünmenin de bir görev olduğunu belirtiyoruz.” dedi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.