Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Hatay’dan Darbe’ye tepkiler…

Hatay’dan Darbe’ye tepkiler…
83 okunma
18 Temmuz 2016 - 13:55

TSK içerisindeki yapının darbe planları sonrasında başarısızlıkla sonuçlanan olaylar tek yürek olan Türkiye halkı tarafından engellendi.

Hatay’daki bir çok kurum Darbe’ye tepki açıklamaları yaptı.

İŞTE DERLEDİĞİMİZ HATAY KURUMLARININ DARBE AÇIKLAMALARI

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ / LÜTFÜ SAVAŞ:

“Türkiye yakın siyasi tarihi boyunca darbelerden çok ciddi zararlar görmüş, ülke iktisadi, siyasi ve sosyal olarak yaralar almış, ulusal ve uluslararası arenada imajı zedelenmiştir.

Bizler her zaman için ister militarist, ister sivil darbelerin her türlüsünü reddediyor, demokrasi ve özgürlükleri savunuyoruz. Ülkemizde demokrasi dışındaki hiçbir seçeneği kabul etmiyoruz. Ne yazık ki talihsiz bir süreçten geçiyoruz, ülkemiz ciddi bir oyunun ilk sahnesini yaşıyor!

Bu oyunu ülkemizin her rengi, her ferdi, her kurumu ve kuruluşu sağ duyusu ve soğukkanlılığı ile bozacaktır. Buna inancımız tamdır. Milletimizin iradesini yine milletimizin birlikteliği sağlamlaştıracaktır. Demokrasimiz ve birlikteliğimiz dünden daha güçlü tesis edilecektir.”

ANTAKYA BELEDİYESİ / İSMAİL KİMYECİ:

“Bugün birlik günü, bugün tek olma, tek yürek olma günü. Bugün çocuklarımız için, geleceğimiz için, tek bayrak için, tek vatan için buradayız. Bu ülkü, bu bakış sonsuza dek sizlerin desteğiyle daim olsun inşallah. Ben bir kez daha bu kutlu demokrasi nöbetine verdiğiniz desteklerden dolayı hepinizi yürekten selamlıyor, teşekkürlerimi sunuyorum.”

KIRIKHAN BELEDİYESİ / AYHAN YAVUZ:

“Bir grup vatan haininin Türkiye’deki sivil iktidara ve Türk Demokrasisine darbe girişiminde bulunulması sırasında Ankara Gölbaşı Özel harekat Dairesi Merkezine yapılan saldırıda vatandaşlarımıza silah sıkılmaması için kendisini siper eden Kırıkhan’lı hemşerimiz 45 yaşındaki 21 yıllık Polis Memurumuz Hurşit Uzel, Kazkeli mahallesi nüfusuna kayıtlı olup, cumhuriyet mahallesinde oturan Özel Harekat Komiseri Gülşah Güler ile Yayladağı Dutlubahçe mahallesinden iki çocuk babası Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanı Mustafa Tecimen şehit olmuştur.

Şehitlerimize Allah’tan Rahmet şehit ailelerimize ve yüce milletimize başsağlığı dilerim. Mekanları cennet olsun. Yüce Türk Milleti olarak Allah bizlere bu tür alçakça saldırıları bir kez daha yaşatmasın.”

SAMANDAĞ BELEDİYESİ / MİTHAT NEHİR:

“Türkiye, tarihinin en talihsiz günlerinden birini yaşadık. Seçilmişlerin yarattığı hiyerarşinin dışına çıkarak bu ülkeyi yönetme, yeniden dizayn etme provası yapıldı. Başta biz seçilmişler ve 93 yıldır ağır- aksak da olsa demokrasinin nimetlerinden faydalanan halkımız bu işi her kim tarafından yapılmış olursa olsun kabul edemeyiz, hoş göremeyiz. Başta genel başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, partimiz Cumhuriyet Halk Partisi ve diğer bütün siyasi partiler ilk andan itibaren doğru bir tutum koymuş ve darbe girişimini net bir dille reddetmiştir.

Bizler demokrasinin bütün kurum ve kurallarıyla işletilmesinden yanayız. Bu olay bütün yönleriyle açığa çıkarılmalı, elinde silahla gösteri yapanlar, sokaklarda askerleri linç edenler, camileri görev tanımları dışında kullananlar ve kullandıranlar hakkında acilen soruşturma açılmalıdır. Hukuksuz talimatlar meşru gösterilemez.”

DEFNE BELEDİYESİ / DR. İBRAHİM YAMAN:

“Türkiye yakın siyasi tarihi boyunca darbelerden çok ciddi zararlar görmüş,ülke iktisadi,siyasi ve sosyal olarak yaralar almış,ulusal ve uluslararası arenada imajı zedelenmiştir.Bizler her zaman için ister militarist,ister sivil, darbelerin her türlüsünü reddediyor,demokrasi ve özgürlükleri savunuyoruz.

Ülkemizde demokrasi dışındaki hiçbir seçenek kabul edilemez.Ne yazık ki talihsiz bir süreçten geçiyoruz, ülkemiz ciddi bir oyunun ilk sahnesini yaşıyor!.. Bu tablodan çıkmanın yolu elbette yüreği demokrasiden hukuktan yana atan tüm demokratik unsurların birlikteliğinden geçer. Askerle polisi, halkı karşı karşıya getirecek her türlü oyunu bozmak konusunda herkese çok önemli görevler düşüyor. Umudumuzu ve direncimizi asla yitirmeyeceğiz.”

CHP HATAY İL BAŞKANI / MEHMET GÜZELMANSUR:

“Yaşanan bu olay bir kez daha Demokratik Parlementer sistemin önemini ortaya koymuştur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak darbe karşıtı duruşunun yanı sıra Cumhuriyete ve Demokrasiye olan inancının başta Genel Başkanımız olmak üzere örgütlerimiz ve bütün üyelerimizle sürdürmeye kararlı bir şekilde devam edeceğiz.

Bu anlayışla, siyasi partilerimizin kararlılıklarının yanı sıra parti farkı gözetmeksizin tüm vatandaşlarımızın ortaya koyduğu tavırla darbe girişimi başarısızlığa uğramıştır. Güvenlik güçlerinin sağduyulu ve darbeyi önleyici girişimlerinin de altını çizmek gerekir.”

PAYAS BELEDİYE BAŞKANI / BEKİR ALTAN: 

“Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın ve canlarını hiçe sayarak tankların önüne siper olan Aziz Vatandaşlarımızın liderliğinde 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ Terör Örgütü mensuplarının darbe görüntülü alçak faaliyeti BÜYÜK TÜRK MİLLETİNİN şecaat, basiret ve feraseti sayesinde bertaraf edilmiştir.Yüce Milletimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu süreçte ŞEHİT düşen kardeşlerimize Allah’ü Teâlâ’dan rahmet diliyorum. Şahadet nedeniyle evlat, eş ve yakınlarını kaybeden ailelerin acılarını paylaşıyorum. Yaralı kardeşlerimize ise Yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum.”

CHP SAMANDAĞ İLÇE BAŞKANI / İBRAHİM AYDOĞAN:

”Dün yaşanan partimizin her kademesinden insanı kaygıya sürükleyen darbe girişimi ülke demokrasisine yapılmış en büyük ihanettir. Darbe bütün yönleriyle açığa çıkarılmalı ve özellikle devlet içindeki bağlantıları temizlenmelidir. Partimiz CHP bütün darbelere karşıdır.

Ancak, halkın kendini temsil ve ifade kanallarının her geçen gün mevcut iktidar tarafında kapatılması, sivil toplum kuruluşlarına, basın kuruluşlarına, milletvekillerine baskı ve tutuklama tehdidinin çok güncel bir şekilde devam etmesi demokrasimize başka bir tür darbe girişimidir.”

HAYAD DERNEĞİ / RAHMİ VARDI:

“Hayad Derneği olarak Demokrasinin yanında, cunta faaliyetlerinin karşısındayız. Demokrasimiz kazandı, Türkiye için hayırlı günler diliyorum.”

EĞİTİM BİR-SEN HATAY / İSMAİL BAYRAKDAR:

“Türkiye’nin yolunun kesilmesine geçit vermeyiz.”

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.