Kırıkhan Belediye Seçimi İlk Analiz Mehmet ÇİTO yayınlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatayvatan.com’un Hatay ve Kırıkhan ilçeleri için yapmış olduğu seçim analizine bugün devam ediyoruz. 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Kırıkhan Belediye Başkanlığına ismi geçen aday adaylarıyla ilgili ilk analizimiz Ak Parti İl Genel Meclis üyesi Mehmet Çito.

Mehmet Çito’nun Siyası Geçmişi

– Milli görüş geleneğinden gelen Mehmet Çito, Milli Gençlik Vakfı Başkanlığı ve Refah partisinde yönetim kurulu üyeliği yaptı.

– Ayrıca Belediye meclis üyeliğinin yanı sıra Ak Parti Kurucu İlçe Başkanlığıyla, Ak Parti’de siyasi hayatını sürdürdü.

– 2002’de Milletvekili Aday Adayı oldu.

– 2004’de ve 2009’da Belediye Başkan Aday adaylığına başvurdu ama aday olamadı. 2009 seçimlerinde ise İl Genel Meclisine aday oldu ve halen Ak Parti İl Genel Meclis üyeliğine devam ediyor.

– İl Genel Meclisi üyeliğinin yanı sıra plan bütçe komisyon ve sanayi ticaret komisyonu başkanlığı yapıyor.

2014 Yerel Seçimlerinde Avantajları

1-      Mehmet Çito’nun en büyük avantajı siyasi geçmişinde, çizgisinde bir kırıklık yok. Bu geleneğin tabanından geliyor bu nedenle taban tarafından iyi tanınıyor.

2-      Siyasi ve Ticari hayatında ismine zarar verecek bir yanlışı yok.

3-      Yaşam biçimi siyasi görüşüyle örtüşüyor

4-      Aday olabilirse parti içerisinden ve halktan ciddi bir defans görmez, hem parti hem de seçmen tarafından kabul görüyor partide ciddi bir bölünme yaşanmaz.

5-      İki ciddi aday arasında seçimde problem çıkarsa her ikisi de olmasın ama Mehmet Çito olsun denirse sürpriz olmaz.

6-      Aday olmasında etken olacak Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve İlçe Milletvekili Mehmet Öntürk ve diğer Hatay Milletvekillerinin adaylığına şerh koyacaklarını düşünmüyoruz.

Mehmet Çito’nun Dezavantajları

1-      Mehmet Çito’nun bu güne kadar birçok seçimde hem yerel hem genel seçimlerde aday adayı olup aday olamaması şansını azaltabilir.

2-      Son yerel seçimde bir yakının MHP’den Belediye Meclisi seçilmesi  partisinde acaba? demeye neden oldu. Bu bir dezavantaja dönüşür karşına çıkar mı? Çıkabilir…

SON SÖZ

Aday edilip edilmeyeceği ortada bir siyasetçi. Eğer aday edilirse önemli bir destek alacağını değerlendiriyoruz.

Ciddiye alınması gereken bir aday olduğunu da düşünüyoruz.

Değerlendirmesini yaptığımız Mehmet Çito’ya başarılar diliyor bu konuyla ilgili yapılacak tüm değerlendirme ve yorumları yine bu sitede yayınlayacağımızı da beyan ediyoruz.

HATAYVATAN’IN KIRIKHAN BELEDİYE BAŞKAN SEÇİMLERİ İLE İLGİLİ ANALİZ YAPILACAK İSİMLER

HATAYVATAN’IN DAHA ÖNCE HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI İÇİN YAPTIĞI ANALİZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kırıkhan Belediye Seçimi İlk Analiz Mehmet ÇİTO yayınlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 Yorum

 1. 9 sene önce

  gerçekten kırıkhan için en hayırlı olan mehmet çiro olduğuna inanıyorum. geçen seçimlerde mehmet çito nun hakkı yendi. doğru seçim mehmet çito dur. dikkate alınacağına inanıyorum. saygılarımla.

  Cevapla
 2. 9 sene önce

  Bu dönem belediye başkan adaylığı Mehmet ÇİTO beyin hakkı.

  Cevapla
 3. 9 sene önce

  bence bu dönem Çito kazanacak çünkü diğer adamların hepsi bitik ve 3 5 senelik mazisi olan adamlar bu adamın 20 yıllık mazisi var partide demedi demeyin başkan çito şimdiden hayırlara vesile olsun diyorum

  Cevapla
 4. 9 sene önce

  Belediye başkan adaylığı Ak partimizin Kurucu ilçe başkanı olan ve davamıza ömrünün büyük kısmını vermiş Mehmet Çito nun hakkıydı.Ancak bu hak yıllardan beri verilmemiştir. Verilen yanlış kararlar sonucunda ak parti Kırıkhan da kaybetti.Aslında halk şu mesajı verdi.İktidar partisi de olsa ceketimi koysam kazanır zihniyeti Kırıkhan da geçmez..Ak parti Bu seçimde de Halkın önüne yine istemediği ve kendini bitirmiş adayla çıkarsa sonuç hezimet olur.İnanıyorum ki Sayın vekilimiz Mehmet Öntürk birlikte yola çıktığı Mehmet ÇİTO nun hakkını bu seçimde teslim edecektir ve etmelidir.Mehmet Öntürk’e de yakışan budur.

  Cevapla
 5. 9 sene önce

  İYİ OLAN KAZANIR

  Cevapla
 6. 9 sene önce

  partinin kurucusu en çok hakeden dürüst ve efendi bir kişi

  Cevapla