Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Yayman ve Yavuz Basınla Buluşup İlçedeki Hizmetleri Konuştular

Yayman ve Yavuz Basınla Buluşup İlçedeki Hizmetleri Konuştular
14 Eylül 2021 - 14:17

Hatay Ak parti Milletvekili Hüseyin Yayman ve Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Kırıkhan’daki yerel ve ulusal basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya gelerek, ilçedeki yatırımlar ve yapılan yerel hizmetler hakkında bilgi vererek yapılan çalışmalar hakkında istişarelerde bulundular.

Kahvaltı programında şehrin, vatandaşların, yerel ve ulusal basın mensuplarının yaşadığı sorunlar ele alındı ve İlçede yapılan çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

Basın mensuplarına kahvaltı programına katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkan YAVUZ , Kırıkhan şehir merkezinde ve mahallelerde hala çözülmesi gereken birçok sorun olduğunu, başta susuzluk ve altyapı olmak üzere birçok sorunun çözümü için Büyük şehir Belediyesine katkı sağlamak için daha çok çalıştıklarını dile getirdi.

Büyükşehir Belediyesinin yapması gereken, Topboğazı, Delibekirli mahallelerinin yolunu Kırıkhan Belediyesinin asfaltladığını dile getiren Başkan Yavuz, Aksagaz, Enerjisayla birlikte Büyükşehir Belediyesinin altyapı çalışmalarına başlayarak bitirmesine müteakip bütün yolların sıcak ve stabilize asfalt ile kaplanacağını söyleyerek, Susuzluk konusunda ise Kırıkhan Belediyesi tarafından sondaj çalışması yapıldığını ve açılan kuyunun Büyükşehir Belediyesine Devrinin yapılacağını dile getirdi.

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik ve TSO başkanının gayretleriyle Kırıkhan Organize Sanayi için çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini ve şu anda 4 fabrikanın talep olması durumunda işlemlerin başlatılabileceğini söyleyen başkan Yavuz, burası için elektrik ve yol çalışmalarının hemen başlanacağını, su ve kanalizasyon sorununun ise Büyük şehir Belediyesi ile yapılacak görüşmeler sonucu hızlı bir şekilde sonuçlandırılabileceğini ifade etti.

Ayrıca Mobilyacılar sitesi ve Oto Galericiler sitesi ile Modern Semt pazarı için çalışmaların devam ettiğini ilçenin ekonomik sorunlarının çözümü konusunda ise ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ve İlçenin sorunlarının çözümü konusunda sürekli istişare ederek basın mensuplarıyla ortak hareket etmeleri gerektiğini belirtti.

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve Ak Parti Hatay Milletvekili Doc. Dr. Hüseyin Yayman ise ovanın su sorununun çözüldüğünü, ilçede yapılan yatırımların parasal sorunlarının anında çözümlendiğini söyledi. Sulama sorununun çözümlenmesiyle birlikte ovaya bereket geldiğini ve verimin artmasıyla birlikte Çiftçinin yüzünün güldüğünü, ekilen ürünlerin değeriyle satılmaya başladığını söyleyen Yayman, Hatay’ın tamamına hizmet getirmeye gayret gösterdiklerini dile getirdi ve basın mensuplarına toplantıya katılmalarından dolayı teşekkür etti.

İlçede yapılacak çalışmalar ile vatandaşların ve ilçenin sorunlarının çözümü konusunda karşılıklı istişarelerin ardından çekilen hatıra fotoğrafı ile kahvaltı programı sona erdi.

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.