Hatayvatan.com – Hatay Haberleri

Bölgemizde İki Bakan!

Bölgemizde İki Bakan!
96 okunma
09 Mart 2013 - 8:01

Bölgemiz, Bakan’lar yönünden çok şanslı… Kendileri, Sayın Başbakan’ımızın (A) takımından. Adalet kökenlidir, yani Avukat’tır. Ak Parti Hatay İl Başkanlığı ve T.B.M.M de Ak Parti Grup Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin’den bahsedeceğim…Bizden biri, tüm ilçeleriyle birlikte Hatay’ı hiç ihmal etmez. Gerek hizmetleriyle, gerek ise ziyaretleriyle her zaman yanımızda. Adalet Bakanlığı’ndaki çok ciddi reformları, herkes tarafından biliniyor. Anayasa değişikliği, sürecindeki önemli katkıları hala hafızalarda. Genç, dinamik ve çok çalışkan bir Bakanımız. Hatay’ın çılgın projesini (Amanos tüneli), yakından takip etmekte. Bu Proje, çeşitli alanlarda Bölgemize ve komşu İl’lere zenginlik katacaktır. İhale edilmesi için gün sayılıyor. Sayın Bakanımız, bölge Milletvekillerimizle sürekli irtibat halinde. Teşkilatlara her zaman çok önem verir. Seçmenlerini yakından tanıması ise, farklı bir özelliği. Hizmette ise hiç bir zaman parti ayırımı yapmaz.

İkinci Bakanımız, çiçeği burnunda Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ömer Çelik. Göreve atandığında medyada, Sayın Başbakan’ımızın iç kabinesinden olduğu söylendi. Sayın Bakanımızı tebrik ediyor, bu önemli görevlerinde başarılar diliyorum. Bölgemiz ve Ülkemiz için büyük bir fırsat. Kendisi hemşerimizdir. Adanalı, siyaset bilimci, stratejist ve dış politika uzmanıdır. Ak Parti Genel Merkezinde, önemli görevlerde  bulunmuştur. Halen Türkiye – ABD Dostluk Grubu Başkanı. Sayın Bakanım! Hataylı vatandaşlar olarak, kültür ve turizm konusunda sizden özel ilgi bekliyoruz. Hatay’daki kültür ve turizm potansiyelini yakından biliyorsunuz. Bu mevcut dinamikleri harekete geçirme noktasında, desteğinize ihtiyacımız var. Halk arasında bir söz vardır: komşuda pişer, bize de düşer.’’

Bilindiği üzere; Adalet, Kültür ve Turizm önemli temel taşlarımız. Her iki Sayın Bakanımıza, bu zor ve yorucu görevlerinde başarılar diliyorum. Halkımız, hizmetlerinizi biliyor ve takdir ediyor. Bilindiği üzere; en güzel yatırım, Ülkemizin geleceğine yapılan yatırımdır. Güzellikler hepimiz içindir.

Kalın sağlıcakla…

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Hatayvatan.com Vardılar Medya Grubu kuruluşudur.